Kam na výlet

Naše zariadenia

V rámci našich aktivít pôsobíme v týchto zariadeniach

Wellness Hotel Bystrá

Milovníci vody, saunovania a masáží si prídu na svoje bez ohľadu na ročné obdobie a počasie. V našom wellness je vždy príjemne. Veľkorysá rozloha 2000 m² a pestrá ponuka služieb sú lákadlom pre všetkých návštevníkov.

Z kapacitných dôvodov odporúčame vašu návštevu si vopred rezervovať. Do wellness je možný bezbariérový prístup len na požiadanie za asistencie personálu (bez prístupu k šatniam).

Vodný svet: Veľký bazén • Detský bazénik • Veľký a malý chrlič • Vodná masáž (vodné trysky) • Divoká rieka – protiprúd • Gejzír • Vodný hríb • Vírivka – JACUZZI • Masážne lehátka a lavice • 3 masážne sprchy • Oddychová zóna s výhľadom na potôčik.

Saunový svet: Fínska, infra, parná a soľná sauna • Kneipov kúpeľ • Vírivka – JACUZZI • Ochladzovací bazén • Ochladzovacie vedro • Zážitková sprcha • Oddychová zóna s nápojom grátis • Masáže, zábaly a procedúry •

Bystrianska jaskyňa

Bystrianska jaskyňa je najvýznamnejšou jaskyňou Horehronského podolia. Známa je pozoruhodnými skalnými tvarmi a vývojom podzemných priestorov, výskytom sintrovej výplne, ako aj priaznivými klimatickými podmienkami na speleoterapeutickú liečbu. Prehliadkový okruh má dĺžku 580 m a je takmer bez prevýšenia (26 schodov). Prehliadka trvá 45 min. Teplota v jaskyni je od 5,7 do 6,7°C.

Jaskyňa bola vytvorená tektonicko-eróznou činnosťou a modelovaná podzemným tokom, ktorý momentálne preteká jaskynnými priestormi v hĺbke 15 až 20 m pod úrovňou prehliadkovej trasy. Počas prehliadky môžete vidieť tri priepasti s hĺbkou okolo 20m a jaskyňa je zaujímavá rôznorodosťou priestorov na prehliadkovom okruhu.

Čiernohronská železnica

História Čiernohronskej železničky sa začala písať v roku 1909 a v pravidelnej prevádzke bola až do roku 1982. Rozhodnutím vlády SSR z tohto roku mala byť celá dráha do roku 1985 zlikvidovaná. Na Silvestra tohto roku 1982 bola prevádzka definitívne zastavená a všetko zariadenie železničky bolo určené na zošrotovanie. V roku 1982 sa Čiernohronská železnička stala štátnou kultúrnou pamiatkou. V roku 1983 vznikla na ČHŽ tradícia bezplatných pracovných táborov STROMU ŽIVOTA. 1. mája 1992 sa na Čiernohronskej železničke obnovila prevádzka medzi Čiernym Balogom a Vydrovskou dolinou a o rok neskôr aj z Čierneho Balogu do Hronca.

V okolí ČHŽ môžete nájsť veľa turistických lákadiel, ako napríklad lesnícky skanzen vo Vydrove alebo Dobročský prales. V zimných mesiacoch môžete isť na lyžovačku na Urbanov vrch. V okolí Čierneho Balogu taktiež nájdete množstvo miest na prenocovanie a výbornú stravu.

Lesnícky skanzen

Lesnícky skanzen sa nachádza vo Vydrovskej doline asi 1,5 kilometra od Čierneho Balogu. Živé prírodné múzeum približuje hodnoty lesa a význam lesníckej práce v ňom. Vybudoval ho štátny podnik LESY SR. Na viac ako štvorkilometrovom „chodníku lesného času“ sa turisti zoznámia s hospodárením v lese, s lesnou históriou, technikou, náradím, spoznajú obyvateľov lesa i umelecké diela, ktoré zrodil les. Budovanie skanzenu nie je ukončené. Každý rok pribúdajú nové exponáty.

Podrobná prehliadka lesníckeho skanzenu pri jeho dnešnej rozsiahlosti trvá takmer celý deň. Je preto dobré s tým počítať pri plánovaní návštevy, v opačnom prípade si môžete vybrať niektorú z kratších trás, ktoré sú na informačnom panely pri vstupe/pokladni skanzenu.

Zveropark v Revištskom Podzámčí

Zveropark v Revištskom Podzámčí – miesto, kde je príroda krásna ako z rozprávky, miesto, kde nájdete zaujímavé zvieratká, zákutie s vodopádikom, jazero plné rýb, lúku ako stvorenú pre piknik a pokoj na oddych.

Zveropark je oddychový park pre všetkých milovníkov relaxu v prírode a zvierat. Na ploche približne 23 ha žije viac ako 40 druhov zvierat. Hlavnou dominantou sú losy mokraďové, no nájdete tu i zvieratá, ktoré voľne žijú v našich lesoch (ako jeleň či diviak lesný), emu, veveričku, líšku, kozu kamerunskú, minikozu holandskú i zvieratká, ktoré v lese bežne už nenájdete, alebo žijú v cudzine.

Zvolenský zámok

Dominantou a symbolom stredoslovenského mesta Zvolen je Zvolenský zámok stojaci na brehu rieky Slatina. Neďaleko neho stojí maketa pancierového vlaku, ktorý pripomína Slovenské národné povstanie.

Goticko – renesančný zámok dal  postaviť v 70. rokoch 14. storočia uhorský kráľ Ľudovít I. ako poľovnícke sídlo alebo letohrádok uhorských kráľov. Bol vystavaný v gotickom slohu, podľa vzoru talianskych mestských kastelov.

V súčasnosti je zámok pod správou Slovenskej národnej galérie, ktorá ho využíva na výstavné účely. K stálej expozícii patria kópie diel Majstra Pavla z Levoče, transfery gotických nástenných malieb a výber z diel európskeho výtvarného umenia pod názvom Staré európske umenie. V lete sa na nádvorí zámku koná divadelný festival Zámocké hry zvolenské.